Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Професійний шлях державного службовця, окрім безпосереднього виконання службових обов’язків, передбачає також участь у невпинному процесі фахової підготовки та навчання. Адже спеціалісти, які обрали цю галузь, мають демонструвати належний рівень професіоналізму, відповідних знань та готовності діяти від імені держави, спроможність ефективно працювати, враховуючи виклики сучасності.
Фахове навчання особливо важливе для тих співробітників, які прийшли на посади державної служби вперше та потребують адаптації і підтримки в нових умовах специфічної організаційної культури.
Набуттям нових та вдосконаленням раніше набутих компетентностей в судах займаються співробітники всіх рівнів, беручи участь в навчальних заходах різноманітної тематики. Вони проходять переважно онлайн за допомогою застосунку Zoom і Херсонський апеляційний суд завжди бере активну участь у професійному вдосконаленні своїх співробітників.
Так, у вересні Національна школа суддів України провела семінар-практикум «Стандарти державної мови в юридичному дискурсі» для помічників суддів та працівників апаратів судів, під час якого за допомогою лекцій-дискусій та практикумів були висвітлені теми юридичного дискурсу проти літературного стандарту, інтерференції (перенесення, накладання ознак однієї мови на іншу) як відхилення від стандартів державної мови та труднощі вживання мовних засобів в юридичному дискурсі.
Упродовж семінару його викладачка розглянула Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» в якості першочергового законодавчого підґрунтя використання державної мови, а також проаналізувала недогляди юридичних документів, офіційних сайтів, текстів судових рішень тощо. Учасникам семінару запропонували завдання, в яких потрібно було знайти помилки, інтерференції та правильно поставити наголос. Наприкінці семінару-практикуму його слухачі взяли участь в онлайн-тестуванні, закріпивши тим самим отримані знання.
Схожий за спрямованістю семінар, який його ведуча присвятила Дню української писемності та мови, відбувся нещодавно в жовтні. Цього разу численні онлайн-слухачі обговорювали «Актуальні питання мови права та процесуального документування».
Під час лекцій-дискусій учасники семінару розглянули питання мови права як підсистеми літературної мови, труднощі вживання мовних засобів у текстах процесуальних документів, а також основні вимоги та правила їх оформлення. Кожна з тем передбачала час на запитання і відповіді, і, з огляду на актуальність питань, що порушувались, їх було чимало. Підсумовуючи цей семінар-практикум, тренерка від Національної школи суддів закликала правників бути зразком у дотриманні правил правопису, наполегливо позбуватися русизмів та англізмів в мові права та в цілому викорінювати помилки будь-якого характеру.
Про значення понять «особиста ефективність», «управлінське рішення» та чим відрізняється лідер від керівника дізнались працівники апарату Херсонського апеляційного суду з семінару «Лідерство в судах під час війни». Обговорювали методи ефективної взаємодії і правильної розстановки пріоритетів у роботі, алгоритм продуктивного мислення та прийняття ефективних рішень. Особливу увагу ведуча семінару звернула на особливості роботи в умовах воєнного стану.
Проблематику доступу до правосуддя та безпеки під час воєнного стану, безпеки суду та його працівників обговорили з керівниками та заступниками керівників апарату суду у межах підготовки та підвищення кваліфікації, яка тривала чотири дні поспіль. Організатори надали також і практичні поради щодо організації роботи суду в умовах воєнного стану, що є особливо доречним, враховуючи херсонські реалії.