Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Херсонський апеляційний суд залишив без змін вирок міського суду щодо громадянина М., обвинуваченого у колабораційній діяльності. Чоловік добровільно обійняв посаду у незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території.
Однак в апеляційній скарзі адвокат обвинуваченого просить оскаржуваний вирок скасувати, а кримінальне провадження закрити з мотивів допущення судом першої інстанції істотного порушення вимог КПК України. Так, апелянт вважав, що обвинувальний акт у виділеному кримінальному провадженні складено після закінчення процесуального строку досудового розслідування, зважаючи на що, відповідно до вимог ст. 283 КПК України, суд має винести виправдувальний вирок, а кримінальне провадження закрити.
Проте апеляційний суд дійшов висновку, що міський суд дії обвинуваченого кваліфікував правильно, обвинувальний акт стосовно громадянина М. складено з дотриманням КПК України та в межах строку досудового розслідування, ухвалив законний і справедливий вирок. Тож його колегія суддів не змінила.
Колаборанту призначено 13 років ув’язнення з позбавленням права обіймати посади, в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, у державних та комунальних підприємствах, установах та організаціях, що надають публічні послуги, строком на 15 (п`ятнадцять) років, з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна. Строк відбування покарання громадянину М. постановлено рахувати з моменту його фактичного затримання для виконання вироку.
За результатами апеляційного розгляду Херсонський апеляційний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу захисника, а вирок суду першої інстанції без змін.
Справа № 766/1001/23