flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Минуле та cучасне. Крізь роки.

Герб Херсонської губернії (1803-1920 рр.)

                                                                                    

  Сучасні герб та прапор Херсонської області 

Офіційною символікою міста Херсона є герб та прапор міста Херсона. Герб та прапор міста відображають специфічні місцеві особливості та підкреслюють індивідуальність територіальної громади м. Херсона протягом тривалого періоду часу.

Герб міста Херсона (1803р., 1878р., 1978р., 1995р. і сучасний 2012р.)   

 

Опис герба

На лазуровому тлі, у формі геральдичного французького щита, у  верхній  половині  розміщена брама Херсонської  фортеці.  Брама жовто-золотистого кольору символізує гостинність нашого міста, яке завжди  відкрите для друзів, а в давні часи служило в`їздом  до фортеці. Цей символ притаманний тільки нашому місту і подібного немає. Нижче під брамою розташовані направлені лапами вниз перехрещені якорі золотистого кольору – торговий та військовий. Наше місто було колискою Чорноморського флоту та провідним у кораблебудуванні. Нижню частину щита обрамлено зліва дубовою, а справа – лавровою гілками  золотисто-зелено-коричневого кольору – символами міцності і слави міста. Посередині гілок на вензельній розетці написано рік заснування нашого міста – 1778. Герб обрамлено картушем та увінчано баштовою короною з трьох  зубців золотистого кольору, яка означає, що місто Херсон  є обласним центром.  

 Сучасний прапор міста Херсона

Опис прапора: на білому тлі розташовані три сині смуги, середня смуга вдвоє ширша за крайні, що символізує розгалуження Дніпра на три рукави - Бакай, Рвач та Конка. Посередині прапора зображено герб міста.

 

Окружний суд

Спочатку Окружний суд розміщувався в будівлі Губернського управління на вулиці Суворовській,

а згодом — на Потьомкінському бульварі.

Міське управління ще у 1889 році клопотало про будівництво на Потьомкінському бульварі нової будівлі суду.

20 липня 1891 Херсон відвідав директор Департаменту юстиції таємний радник Красовський. Він розглянув всі пропозиції і вирішив обрати інше місце — на Павлівській площі. 

Міністерство юстиції викупило у міста 700 саженів площі та оплатило третину витрат на будівництво будівлі. 15 січня 1892 Дума затвердила дворічний план будівельних робіт: у перший сезон з весни до осені 1892 року мав будуватися сам будинок, а у 1983 році повинні були завершитися роботи із внутрішнього й зовнішнього оздоблення. Вартість будівництва була визначена у розмірі 120 000 рублів, а розробка проекту та технічної документації покладалася на архітектора В. О. Домбровського.

Будівництво затягнулося і суд в'їхав в нову будівлю лише у 1894 році.

Будівля споруджувалася на головній площі міста, тому велике значення мало рішення головного фасаду. У другому поверсі центрального ризаліту Домбровський застосував портик «храму в антах» іонічного ордера, у який було фланковано скульптури богинь: правосуддя — Феміди і покарання Немезіди, розташовані в нішах.

У 1923 році в будівлі знаходилися: Херсонське повітове бюро юстиції, камери народних суддів 1, 2 і 3 ділянок, слідча частина виїзної сесії Одеської губернського революційного трибуналу по Херсонському повіту, в 1940 році — прокуратура, суд, міськфінвідділу і Держстрах, з 1944 року — облвиконком, а потім — облрадпроф, Будбанку та облсоцзабез.

Будівля Окружного суду. 1958 рік - облрадпроф, Будбанк та облсоцзабез.

 

У 1978 році, до 200-річчя Херсона, будівлю було передано Херсонському краєзнавчому музею і 12 жовтня 1982 року тут відкрилася нова експозиція (вул. Соборна, 9).